спікери

Олексій Хабатюк, експерт із сонячної енергетики

Один із найвідоміших експертів-енергетиків, і не лише в Україні. По допомогу до Олексія звертаються європейські та американські девелопери проектів у найрізноманітніших сферах – від постачання тепла до електроенергетики. Його компетенцій вистачає як на прикладні дослідження, так і на консультації втілення бізнес-моделей в енергетиці. А все тому, що Олексій вправно перетворює ґрунтовні технічні знання на конкретні, застосовні в реальному житті цифри. Варто додати розуміння законодавства й регуляторного поля, щоб повніше розуміти фаховий рівень цього спікера.

 

Наталія Бойко, заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості з питань євроінтеграції

Ще до приходу на державну службу Наталія Бойко активно долучилась до розробки нового законодавства для української енергетики. Вже тоді вона будувала мости між найрізноманітнішими стейкхолдерами, збираючи для спільної роботи представників галузі, що далеко не завжди прагнуть працювати разом.

Один із важливих напрямків роботи Наталі у Міністерстві – розробка нової енергетичної стратегії України. Саме тому під час TeslaCamp 2017 її виступ стосуватиметься нового енергетичного міксу України – яким він може бути через 3, 5 чи 10 років і що для цього необхідно робити на державному рівні.

Олег Козачук, керівник «Хмельницькобленерго»

Олег розповість про точки перетину монополіста з малою розподіленою генерацією. Цей вид генерації електроенергії з’явився в Україні нещодавно, але стрімко набирає обертів, а тому неодмінно вплине на те енергетичне майбутнє, якому власне й присвячений наш кемп.  У своєму виступі Олег сфокусується, зокрема, на таких моментах. Якими нині є стосунки між монополістом та розподіленою генерацією та якими вони мають бути? Що зробити щоб максимізувати вигоди як для розподільчої компанії, так і для власника домашньої СЕС?  Чому обленерго вигідно мати справу із малою генерацією?

 

Андрій Павлів, експерт із розвитку зарядної інфраструктури для електромобілів

Має за спиною досвід роботи у «Нафтогазі» та низку консультаційних проектів для українських міст у сфері теплоенергетики. З останніх проектів Андрія – розгортання зарядної інфраструктури для електромобілів у кількох містах Туреччини для компанії Green Way. Електромобілі зараз сприймають як важливу частину енергетичної інфраструктури. Їх масовий заряд уночі дозволить вирішити проблеми з «нічним провалом» у споживанні електроенергії. Однак, поширеною є і думка про те, що електромобілі стануть «акумуляторами на колесах», що зможуть підтримати енергосистему в моменти пікових навантажень. Андрій має власний, більш реалістичний погляд на таке майбутнє. У своєму виступі він розкаже про справжні стосунки між електромобілем та енергосистемою – без фантазій і прикрас.

Юлія Усенко, Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку

Юлія добре відома в колах девелоперів проектів із побудови генерації та інвесторів. Вона надавала технічний супровід та консультації десяткам таких проектів у різних частинах України.

Зараз Юля досліджує цікаву тенденцію в розвитку сучасних мереж – об’єднання груп споживачів та формування ними мікромереж. Вона знайомиться із українською проблематикою та світовим досвідом. Про те, навіщо домогосподарства та населені пункти в різних частинах світу будують свої власні мережі Юлія і пояснюватиме у своєму виступі.

 

Олексій Барановський, Київська Кібер Академія

Олексій – декан Київської Кібер Академії та доцент кафедри інформаційноїбезпеки КПІ. При цьому його фаховий спектр не обмежується лише кібер-безпекою. Він також працює із forensic investigation (розслідування кібер-втручань постфактум), надаючи послуги як українським, так і іноземним компаніям. Хоча усіх деталей кейсів він, очевидно, не зможе розкрити 😉 але точно розповість, чому разом із розумними мережами та автоматизацією енергоспоживання приходять великі ризики. А також поділиться своїми міркуваннями, де українська енергосистема найбільш вразлива до кібер-втручань і чим це може загрожувати.

 

Олександр Шнайдрук, NovaTech (США)

Олександр працює менеджером з міжнародного бізнесу в компанії NovaTech (США). Сама компанія займається дигіталізацією та автоматизацією електромереж у США. Інакшими словами – дозволяє операторам мереж керувати ними віддалено.

І саме тут виникає найцікавіший момент. Адже щоб перемкнути той чи інший рубильник десь у Арканзасі, вже не потрібен електрик Джон. Це може зробити хтось віддалено, з комп’ютера. І навіть не людина, а алгоритм. Однак, що робити, якщо доступ до віддаленого рубильника отримали зовсім не ті, кому він призначався?

Саме про це і розказуватиме Олександр під час своєї презентації «Виклики дигіталізації: Як оцифрування управління елекромережами породжують кібер-виклики і що з ними робити?» В Україні рівень автоматизації мереж поки що низький, однак останні атаки на електромережі наводять на думку, що кібер-безпека стає все важливішою.

Сергій Тітенко, експерт із регулювання енергетики

За свою кар’єру Сергій обіймав посади майже в усіх владних структурах, що впливають на енергетичні ринки, – від Міністерства енергетики та Кабміну до комітету ВР з ПЕК, очолював НКРЕ та «Київенерго».

Складно назвати людину, настільки ж обізнану з проблемами української енергетики «із середини», як пан Сергій. Саме тому на кепмі він говоритиме про енергетичний мікс майбутнього в умовах нашої країни. Зокрема, пояснить, що насправді заважає Україні збільшувати відсоток енергії з відновлюваних джерел та як громадяни з сонячними батареями та акумуляторами можуть стати одним із важливих гравців на ринку електроенергії.

Віктор Придатко, «Ягідний кооператив»

Віктор успішно наближає майбутнє в селі на Тернопільщині. Він першим заснував в Україні енергетичний кооператив, давши можливість мешканцям села Лосятин Тернопільської області забезпечувати себе паливом власного виробництва.

Усе почалося з кооперативу «Ягідний край», створеного з ініціативи Віктора. Це об’єднання, яке вирощує ягоди, стало ключовим місцем роботи для жителів Лосятина та сіл довкола, позбавивши їх необхідності вирушати на заробітки закордон. Прагнення ефективно розвивати бізнес і громаду, відкритість до змін привели до «Ягідний Край» до економіки без відходів. Так відходи від вирощування малини з проблеми перетворилися на рішення для опалення будинків членів кооперативу.

Нік Турчак, Growing Energy Labs, Inc (Geli)

Інженер-енергетик і старший менеджер програм американської компанії Growing Energy Labs, Inc (Geli). Geli розробляє і постачає програмні рішення для проектування, автоматизації та керування системами накопичення енергії та мікромереж.

До Geli Нік працював у Нью-Йорку консультантом з інсталяції проектів розподіленої генерації у багатоквартирних будинках на східному узбережжі США (типові розміри проектів: 20–350 кВт СЕС, 5–500 кВт когенерація, 100–500 кВт*год за стаціонарними акумуляторами). Нік закінчив Національний авіаційний університет у Києві за фахом інженер-електротехніка, а також Колумбійський університет у Нью-Йорку, де вивчав Sustainability Management (керування сталим розвитком).

Наш наступний спікер детально розповість про структуру американського ринку накопичення і ключові рушії його зростання, а також про причини популярності промислових акумуляторних систем серед бізнесу.